Konferencja PZITS „Zastosowanie chłodnictwa absorpcyjnego w klimatyzacji i technologii z wykorzystaniem pary i gorącej wody z sieci ciepłowniczych”

Konferencja „Zastosowanie chłodnictwa absorpcyjnego w klimatyzacji i technologii z wykorzystaniem pary i gorącej wody z sieci ciepłowniczych” odbędziesię 23 marca 2011 r. w sali konferencyjnej NOT przy ul. Skłodowskiej 2  w Białymstoku. Organizatorem jest Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa i Wentylacjibiałostockiego Oddziału Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Początek o godz. 10.00.

Zastosowanie ciepła do klimatyzacji jest obecnie jednym z bardzo ważnych tematów dotyczących branży grzewczej. Biorąc pod uwage koniecznoś ograniczania emisji CO2, trójgeneracja, czyli jednoczesna produkcja energii w różnych postaciach – elektryczna, ciepło i chłód – zmniejszy ilość zużywanego paliwa.

Program konferencji:
1. Otwarcie
2. Podstawowy elemnt trójgeneracji – technologia absorpcyjna (historia, zasada działania, najważniejsze parametry dla chłodziarek i pomp ciepła)
3. Perspektywy wykorzystania sieci ciepłowniczych i parowych do zasilania chłodziarek absorpcyjnych, adsorpcyjnych i pomp ciepła, jako metoda optymalizacji użytkowania w okresie letnim
4. Sprzedaż chłodu szansą dla miejskich systemów ciepłowniczych
5. Możliwości indywidualnego układu trigeneracyjnego do rozwiazania problemów energetycznych obiektu
6. Przykłady realizacji.

Referaty będą wygłaszane przez: dr inż. Ryszarda Zwierzchowskiego (Politechnika Warszawska), Arkadiusz Jatczak, Marcin Malicki, Dominik Pawlak (New Energy Transfer SA).

Zapraszamy do udziału producentów i dystrybutorów energii, uzytkowników sieci cieplnych, inwestorów (deweloperów) realizujacych energochłonne i klimatyzowane obiekty, pracowników urzędów Miejskiego i Marszałkowskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: adm@notbial.com.pl (tl. 85 742-12-12).